Pompe pour fontaine HYP15-028, IP68 – taille 1/2", débit 0,9 m³/h, puissance 0,28 kW, hauteur manométrique 1,6 m
Pompe pour fontaine HYP15-028, IP68 – taille 1/2", débit 0,9 m³/h, puissance 0,28 kW, hauteur manométrique 1,6 m | Pompes a eau electrique | Pompe a eau |
LIVRAISON GRATUITE
  • Stock: En stock
  • Marque: Hydrostab
  • SKU: 22.0024173
TTC
     Économisez  2%   par virement bancaire.
DÉLAI DE LIVRAISON ESTIMÉ
27.May.2026
DHL Schenker Dachser
Voir la politique d'expédition
RETOUR SOUS 365 JOURS
​​​​365 joursVoir les détails
PAIEMENTS SÉCURISÉS
    Voir les détails
Specifications:
  • Maximum flow rate: 0.9 m³/h – ideal for small to medium water streams.
  • Water head: up to 1.6 m – ensures a reliable water effect in decorative installations.
  • Power: only 0.28 kW – economical and quiet operation.
  • Protection class: IP68 – fully submersible, dustproof and waterproof.
  • Connection size: 1/2" male thread – easy integration with most standard systems.
  • Voltage: 230V/50Hz – compatible with household power supply.